RTG punktowe

RTG PUNKTOWE

Zdjęcie pojedyncze zębów jest zdjęciem rentgenowskim wykorzystywanym głównie w celu oceny stanu konkretnego zęba. Pozwala ustalić przyczyny bólu zęba, zmian okołowierzchołkowych korzeni, oceny powierzchni stycznych zębów przed, w trakcie oraz po zakończonym leczeniu endodontycznym (kanałowym).

DLA KOGO JEST BADANIE?

Gdy konieczne jest kanałowe leczenie zęba
dla szybkiej i precyzyjnej oceny.
Gdy występuje konieczność postawienia diagnozy
zdjęcie pozwala lekarzowi dokładnie określić przyczynę bólu.
Gdy leczenie zęba dobiegło końca
by można było ocenić jego efekty.
 • Przygotuj skierowanie od lekarza.
 • Miej ze sobą numer PESEL i dowód osobisty lub paszport (dla obcokrajowców) – będzie potrzebny przy rejestracji.
 • Lubisz wszystko planować? Umów się on-line lub telefonicznie.
 • Nie chcesz się umawiać? Przyjdź bez rezerwacji.
 • Zapłacisz gotówką lub kartą.

PRZEBIEG BADANIA

 1. Po przyjściu do placówki X RAY obsługa poprosi Cię o skierowanie, które wystawił Twój lekarz oraz o wypełnienie dokumentów. Do założenia dokumentacji medycznej będziemy potrzebowali wymaganych przez przepisy danych: imię, nazwisko, PESEL, adres.
 2. Dane medyczne, które nam powierzasz są całkowicie bezpieczne.
 3. W gabinecie elektroradiolog poprosi o założenie osłony ochronnej na tarczycę oraz klatkę piersiową.
 4. Badanie polega na umieszczeniu wewnątrz jamy ustnej sensora, który przekazuje dane do komputera.
 5. W zależności od tego, jaką technikę wybierze elektroradiolog, czytnik będzie zamocowany na specjalnym pozycjonerze lub zostaniesz poproszony o delikatne przytrzymanie go w jamie ustnej jednym palcem.
 6. Na czas wykonywania ekspozycji zostaniesz na krótką chwilę sam w gabinecie, podczas gdy osoba wykonująca zdjęcie będzie obserwowała badanie na monitorze.
 7. Po wykonanym badaniu otrzymasz swoje zdjęcia w wersji cyfrowej wypalone na płycie (*), a dodatkowo wynik zostanie przesłany na adres e-mail podany przy rejestracji.
 8. Jeśli Twój lekarz posiada konto w naszym platformie XRAY Dentist, to także jemu udostępnimy automatycznie zarówno wynik badania jak i opis w ciągu kilku chwil od ich wykonania.

*) Zdjęć punktowych RVG nie drukujemy na kliszy w standardzie, wydawane są one na płycie. W wyjątkowych sytuacjach wydruk na kliszy jest możliwy za dodatkową opłatą.

Aparatami wewnątrzustnymi możemy wykonać zdjęcia tzw. zgryzowo-skrzydłowe. To takie same zdjęcia jak wewnątrzustne, tylko obrazujące relacje powierzchni koron trzonowych zębów bocznych. Wykonywane głównie w celu uwidocznienia zmian próchnicowych na powierzchniach stycznych zębów trzonowych.

 

ZLECENIE RTG PUNKTOWEGO w X RAY, TO COŚ WIĘCEJ NIŻ “PRZEŚWIETLENIE”

30 zł

=

wykonanie badania

+

wynik badania w formie elektronicznej na cd

+

dostęp do wyniku on line